Dik : HCl = 50 ml * 0,2 M = 10 m mol
KOH = 20 ml * 0,1 M = 2 m mol
Dit : pH larutan =....?
Jwb :
Reaksi :
HCl + KOH ⇔ KCl + H₂O
m: 10 2 - -
b : 2 2 2 2
s : 8 - 2 2
Sisa HCl : 8 mmol = 8 M
70 ml 70
pH = - log 8
70
= - ( log 8 - log 70)
= - log 8 + log 70
= 0,903 + 1,845
= 2,748