Setiap kenaikan 100 m dari permukaan air laut maka tekanan udara berkurang 1 cmHg maka untuk daerah dengan ketinggian 300 m, tekanan udara menjadi
P = 76 cmHg - 3 cmHg = 73 cmHg
Setiap kenaikan 100 m dari permukaan air laut maka tekanan udara berkurang 1 cmHg maka untuk daerah dengan ketinggian 300 m, tekanan udara menjadi
P = 76 cmHg - 3 cmHg = 73 cmHg